Finder Relays, Inc.
Producto No:
22.34.0.120.1320
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
RLY CONTACTOR 4PST 25A 120V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -20°C ~ 50°C |
| Coil Power | 2VA |
| Switching Voltage | 250VAC - Nom |
| Contact Rating (Current) | 25 A |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Coil Current | 16.5 mA |
| Coil Resistance | 7.27kOhms |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 12 VAC/DC |
| Contact Form | 4PST-NO (4 Form A) |
| Series | 22 |
| Operate Time | 18 ms |
| Coil Voltage | 120VAC/DC |
| Mfr | Finder Relays, Inc. |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Release Time | 40 ms |
| Must Operate Voltage | 88 VAC/DC |
| Features | Lighted Indicator, Mechanical Indicator |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 22.34 |