Rubycon
Producto No:
250MXG1000MEFCSN35X35
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$8.8065
$8.8065
10
$7.8318
$78.318
50
$6.85254
$342.627
100
$6.265155
$626.5155
500
$5.384125
$2692.0625
1000
$4.992554
$4992.554
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.457" (37.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 250 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 2.2 A @ 120 Hz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.378" Dia (35.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | MXG |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 3.3 A @ 10 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 1000 µF |
| Package | Bulk |