Essentra Components
Producto No:
284250022545
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
GROMMET 0.196" NYLON GRAY
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Diameter - Inside | 0.196" (4.98mm) |
| Color | Gray |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 1.003" (25.48mm) |
| Bushing, Grommet Type | Grommet |
| Material | Thermoplastic Elastomer (TPE) and Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Obsolete |
| Series | Skiffy, KCG |
| Panel Thickness | 0.059" ~ 0.196" (1.50mm ~ 4.98mm) |
| For Use With/Related Products | Cable, Wires |
| Mfr | Essentra Components |
| Features | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | - |