Mill-Max Manufacturing Corp.
Producto No:
3104-2-00-34-00-00-08-0
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN PC PIN CIRC 0.040DIA GOLD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.6435
$1.6435
10
$1.42975
$14.2975
25
$1.36876
$34.219
50
$1.33836
$66.918
100
$1.277465
$127.7465
250
$1.155808
$288.952
500
$1.06457
$532.285
1000
$0.912484
$912.484
2500
$0.851656
$2129.14
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation | Non-Insulated |
| Pin Size - Below Flange | - |
| Terminal Type | PC Pin |
| Contact Finish Thickness | 50.0µin (1.27µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Length - Below Flange | 0.082" (2.08mm) |
| Length - Above Flange | 0.500" (12.70mm) |
| Termination | Swage |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | 3104 |
| Length - Overall | 0.602" (15.29mm) |
| Mounting Hole Diameter | 0.043" (1.09mm) |
| Flange Diameter | 0.070" (1.77mm) |
| Insulation Color | - |
| Contact Material | Brass Alloy |
| Mfr | Mill-Max Manufacturing Corp. |
| Material - Insulation | - |
| Package | Bulk |
| Pin Size - Above Flange | 0.040" (1.02mm) Dia |
| Terminal Style | Single End |
| Board Thickness | 0.062" (1.57mm) |
| Base Product Number | 3104-2 |