Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
380LX151M500A012
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 150UF 20% 500V SNAP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$15.561
$15.561
10
$14.78485
$147.8485
50
$12.45051
$622.5255
100
$11.67227
$1167.227
500
$10.349452
$5174.726
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.063" (27.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 500 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.29 A @ 120 Hz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.378" Dia (35.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 1.342Ohm @ 120Hz |
| Series | 380LX |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.8 A @ 20 kHz |
| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Capacitance | 150 µF |
| Package | Bulk |