Rubycon
Producto No:
450CXW220MEFR18X50
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 220UF 20% 450V RADIAL
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$5.2535
$5.2535
10
$4.72625
$47.2625
50
$4.09602
$204.801
100
$3.57086
$357.086
500
$2.940687
$1470.3435
1000
$2.730642
$2730.642
2500
$2.678136
$6695.34
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 2.047" (52.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 450 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.22 A @ 120 Hz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 5000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | CXW |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.83 A @ 10 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 220 µF |
| Package | Bulk |