Rubycon
Producto No:
450HXW68MEFR18X20
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 68UF 20% 450V RADIAL
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$3.268
$3.268
10
$2.6467
$26.467
50
$2.31002
$115.501
100
$2.021315
$202.1315
500
$1.540045
$770.0225
1000
$1.347537
$1347.537
2500
$1.29941
$3248.525
5000
$1.251283
$6256.415
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.866" (22.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 450 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 570 mA @ 120 Hz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | HXW |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.188 A @ 10 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 68 µF |
| Package | Bulk |