Finder Relays, Inc.
Producto No:
46.61.9.072.4000T
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
RELAY 46.61T. 1C/O. 16A
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 440VAC - Max |
| Termination Style | Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Contact Rating (Current) | 16 A |
| Coil Current | 6.9 mA |
| Mounting Type | Socketable |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 14.4 VDC |
| Seal Rating | - |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Coil Insulation | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Series | 46 |
| Operate Time | 15 ms |
| Coil Voltage | 72VDC |
| Mfr | Finder Relays, Inc. |
| Contact Material | Silver Tin Oxide (AgSnO) |
| Release Time | 5 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Bulk |