Preci-Dip
Producto No:
514-87-560M33-001148
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CONN SOCKET BGA 560POS GOLD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Contact Material - Post | Brass |
| Housing Material | Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT), Polyester, Glass Filled |
| Current Rating (Amps) | 1 A |
| Contact Finish Thickness - Mating | Flash |
| Termination | Solder |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Number of Positions or Pins (Grid) | 560 (33 x 33) |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Pitch - Post | 0.100" (2.54mm) |
| Series | 514 |
| Type | BGA |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Mfr | Preci-Dip |
| Features | Open Frame |
| Contact Material - Mating | Beryllium Copper |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Termination Post Length | 0.055" (1.40mm) |
| Contact Resistance | 10mOhm |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 514-87 |