Finder Relays, Inc.
Producto No:
56.32.8.230.0040
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 12A 230V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$14.117
$14.117
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 400VAC - Max |
| Termination Style | Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Contact Rating (Current) | 12 A |
| Coil Current | 6 mA |
| Coil Resistance | 17 kOhms |
| Mounting Type | Socketable |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 46 VAC |
| Seal Rating | - |
| Contact Form | DPDT (2 Form C) |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | 56 |
| Operate Time | 9 ms |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Coil Voltage | 230VAC |
| Mfr | Finder Relays, Inc. |
| Must Operate Voltage | 184 VAC |
| Release Time | 6 ms |
| Features | Mechanical Indicator, Test Button |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 56.32.8 |