American Technical Ceramics
Producto No:
600F0R8BT250XT
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP CER 0.8PF 250V C0G/NP0 0805
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.8075
$0.8075
10
$0.61085
$6.1085
50
$0.50787
$25.3935
100
$0.437285
$43.7285
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±0.1pF |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 250V |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | ATC 600F |
| Thickness (Max) | 0.051" (1.30mm) |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Mfr | American Technical Ceramics |
| Capacitance | 0.8 pF |
| Features | High Q, Low Loss, Ultra Low ESR |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lead Style | - |