Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Producto No:
626EN200-3
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SEALED AERO SWITCH
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Operating Position | - |
| Release Force | 1814gf |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Cable Leads |
| Actuator Type | Roller Plunger |
| Current Rating (Amps) | 7A (DC) |
| Circuit | 6PDT |
| Mechanical Life | 25,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | EN |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 2721 ~ 5444gf |
| Overtravel | 0.125" (3.2mm) |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Pretravel | 0.040" (1.0mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 626EN |
| Differential Travel | 0.020" (0.5mm) |