Panasonic Electronic Components
Producto No:
6TPE120MAZB
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP TANT POLY 120UF 6.3V 1411
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.102
$1.102
10
$0.87305
$8.7305
50
$0.75639
$37.8195
100
$0.65455
$65.455
500
$0.49457
$247.285
1000
$0.436382
$436.382
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Manufacturer Size Code | B2 |
| Height - Seated (Max) | 0.079" (2.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 6.3 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 35mOhm @ 100kHz |
| Series | POSCAP™ TPE |
| Type | Molded |
| Package / Case | 1411 (3528 Metric) |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 120 µF |
| Features | General Purpose |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 6TPE |