Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
716P103912LA1
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP FILM 10000PF 10% 1.2KVDC RAD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber |
| Height - Seated (Max) | 0.953" (24.20mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | 1.031" (26.20mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.252" L x 0.421" W (31.80mm x 10.70mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | Orange Drop® 716P |
| Voltage Rating - DC | 1200V (1.2kV) |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 475V |
| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Capacitance | 10000 pF |
| Features | - |
| Package | Bulk |