Qualtek
Producto No:
739W-X2/50
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
NEMA 5-20R 20A 125VAC SNAP-IN OU
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.3275
$2.3275
10
$2.0292
$20.292
25
$1.94294
$48.5735
50
$1.89981
$94.9905
100
$1.813455
$181.3455
250
$1.640764
$410.191
500
$1.511222
$755.611
1000
$1.295325
$1295.325
2500
$1.20897
$3022.425
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Number of Positions | 3 |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 125VAC |
| Approval Agency | cUL, UL |
| Panel Cutout Dimensions | Square - 24.50mm x 24.50mm |
| Current Rating (Amps) | 20A |
| Termination | IDC |
| Material Flammability Rating | - |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Panel Thickness | 0.031" ~ 0.071" (0.79mm ~ 1.80mm) |
| Connector Style | NEMA 5-20R |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Mfr | Qualtek |
| Features | Terminating Cover |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 739W-X2 |