Nexperia USA Inc.
Producto No:
74AHCT541ABQX
Fabricante:
Paquete:
20-DHVQFN (4.5x2.5)
Lote:
-
Descripción:
IC BUF NON-INVERT 5.5V 20DHVQFN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.6935
$0.6935
10
$0.608
$6.08
25
$0.57152
$14.288
100
$0.46645
$46.645
250
$0.433238
$108.3095
500
$0.368695
$184.3475
1000
$0.294956
$294.956
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Input Type | - |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Output Type | 3-State |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 20-DHVQFN (4.5x2.5) |
| Series | 74AHCT |
| Package / Case | 20-VFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 74AHCT541 |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |