onsemi
Producto No:
74F365PC
Fabricante:
Paquete:
16-PDIP
Lote:
-
Descripción:
IC BUFFER NON-INVERT 5.5V 16DIP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Input Type | - |
| Number of Bits per Element | 6 |
| Output Type | 3-State |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Series | 74F |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Mfr | onsemi |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | 74F365 |
| Current - Output High, Low | 3mA, 64mA |