Nexperia USA Inc.
Producto No:
74HC244PW,118
Fabricante:
Paquete:
20-TSSOP
Lote:
-
Descripción:
IC BUFFER NON-INVERT 6V 20TSSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.4845
$0.4845
10
$0.41705
$4.1705
25
$0.38874
$9.7185
100
$0.311125
$31.1125
250
$0.288876
$72.219
500
$0.244416
$122.208
1000
$0.18887
$188.87
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Input Type | - |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Output Type | 3-State |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Series | 74HC |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Number of Elements | 2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 74HC244 |
| Current - Output High, Low | 7.8mA, 7.8mA |