Nexperia USA Inc.
Producto No:
74HCT240D,653
Fabricante:
Paquete:
20-SO
Lote:
-
Descripción:
IC BUFFER INVERT 5.5V 20SO
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.6175
$0.6175
10
$0.54435
$5.4435
25
$0.51148
$12.787
100
$0.417335
$41.7335
250
$0.387638
$96.9095
500
$0.329897
$164.9485
1000
$0.26391
$263.91
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Input Type | - |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Output Type | 3-State |
| Logic Type | Buffer, Inverting |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 20-SO |
| Series | 74HCT |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Number of Elements | 2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 74HCT240 |
| Current - Output High, Low | 6mA, 6mA |