Nexperia USA Inc.
Producto No:
74HCT595DB,112
Fabricante:
Paquete:
16-SSOP
Lote:
-
Descripción:
IC 8BIT SHIFT REGISTER 16-SSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.3775
$1.3775
10
$1.22835
$12.2835
25
$1.16546
$29.1365
100
$0.957505
$95.7505
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Output Type | Tri-State |
| Logic Type | Shift Register |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 16-SSOP |
| Function | Serial to Parallel, Serial |
| Series | 74HCT |
| Package / Case | 16-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | 74HCT595 |