onsemi
Producto No:
74LCX16244MTDX
Fabricante:
Paquete:
48-TSSOP
Lote:
-
Descripción:
IC BUF NON-INVERT 3.6V 48TSSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.5865
$1.5865
10
$1.4269
$14.269
25
$1.34558
$33.6395
100
$1.07654
$107.654
250
$0.941982
$235.4955
500
$0.915078
$457.539
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Input Type | - |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Output Type | 3-State |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 48-TSSOP |
| Series | 74LCX |
| Package / Case | 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Voltage - Supply | 2V ~ 3.6V |
| Mfr | onsemi |
| Number of Elements | 4 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 74LCX16244 |
| Current - Output High, Low | 24mA, 24mA |