Mill-Max Manufacturing Corp.
Producto No:
8000-0-01-15-00-00-03-0
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN PC PIN CIRC 0.020DIA GOLD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.323
$0.323
10
$0.27835
$2.7835
25
$0.24548
$6.137
50
$0.22553
$11.2765
100
$0.216695
$21.6695
250
$0.194636
$48.659
500
$0.185782
$92.891
1000
$0.154812
$154.812
2500
$0.14155
$353.875
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation | Non-Insulated |
| Pin Size - Below Flange | - |
| Terminal Type | PC Pin |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Length - Below Flange | - |
| Length - Above Flange | 0.259" (6.58mm) |
| Termination | Press-Fit |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | 8000 |
| Length - Overall | 0.417" (10.59mm) |
| Mounting Hole Diameter | 0.057" (1.45mm) |
| Flange Diameter | 0.072" (1.83mm) |
| Insulation Color | - |
| Contact Material | Brass Alloy |
| Mfr | Mill-Max Manufacturing Corp. |
| Material - Insulation | - |
| Package | Bulk |
| Pin Size - Above Flange | 0.020" (0.51mm) Dia |
| Terminal Style | Wire |
| Board Thickness | - |
| Base Product Number | 8000-0 |