American Technical Ceramics
Producto No:
800B470FT500XT1K
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP CER 47PF 500V C0G/NP0 1111
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$10.2125
$10.2125
10
$9.07725
$90.7725
50
$7.94219
$397.1095
100
$7.261515
$726.1515
500
$6.240341
$3120.1705
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±1% |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 500V |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Size / Dimension | 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | ATC 800B |
| Thickness (Max) | 0.070" (1.78mm) |
| Package / Case | 1111 (2828 Metric) |
| Mfr | American Technical Ceramics |
| Capacitance | 47 pF |
| Features | High Q, Low Loss, Ultra Low ESR |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lead Style | - |