Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
940C12P1K-F
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP FILM 0.1UF 10% 1.2KVDC AXIAL
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$4.4365
$4.4365
10
$3.9938
$39.938
50
$3.46142
$173.071
100
$3.01758
$301.758
500
$2.485105
$1242.5525
1000
$2.307598
$2307.598
2500
$2.263223
$5658.0575
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | High Pulse, DV/DT |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | - |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.610" Dia x 1.339" L (15.50mm x 34.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 9 mOhms |
| Series | 940C |
| Voltage Rating - DC | 1200V (1.2kV) |
| Package / Case | Axial |
| Voltage Rating - AC | 500V |
| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Capacitance | 0.1 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |