Belden Inc.
Producto No:
9460 060U500
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CABLE 2CON 18AWG CHROM SHLD 500'
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$841.32
$841.32
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Usage | Audio, Control, Instrumentation |
| Cable Type | Multi-Conductor |
| Shield Type | Foil |
| Shield Material | Aluminum |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.0300" (0.762mm) |
| Jacket (Insulation) Material | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 18 AWG |
| Ratings | UL Style 2092 |
| Series | Classics |
| Shield Coverage | 100% |
| Length | 500.0' (152.4m) |
| Conductor Insulation | Polyethylene (PE) |
| Voltage | 300 V |
| Conductor Strand | 16/30 |
| Mfr | Belden Inc. |
| Conductor Material | Copper, Tinned |
| Features | Drain Wire |
| Jacket Color | Chrome |
| Package | Spool |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.230" (5.84mm) |
| Number of Conductors | 2 (1 Pair Twisted) |
| Base Product Number | 9460 |