TPI (Test Products Int)
Producto No:
A035
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
TEST LEAD BANANA TO PROBE 42.5"
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Stacking Method | Non Stackable |
| 1st Connector | Banana Plug, Single, Sheathed, Right Angle |
| Configuration | Banana to Test Probe |
| Current Rating (Amps) | 10mA |
| 2nd Connector | Test Probe |
| Voltage - Rated | 1000V (1kV) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | - |
| Ratings | CAT III 1000V |
| Series | - |
| Type | DMM Test Leads |
| Contents | 2 Leads, Black and Red |
| Mfr | TPI (Test Products Int) |
| Material - Insulation | Silicone |
| Cable Length | 42.5" (1080.00mm) |
| Package | Bulk |