Kingbright
Producto No:
AA4040ZGCKT-AMT
Fabricante:
Paquete:
SMD
Lote:
-
Descripción:
LED RA GREEN PLCC2 SMD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.931
$0.931
10
$0.60705
$6.0705
100
$0.397955
$39.7955
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Wavelength - Dominant | 523nm |
| Configuration | - |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 120° |
| Color | Green |
| Current - Test | 20mA |
| Millicandela Rating | 900mcd |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Size / Dimension | 4.00mm L x 4.10mm W |
| Height (Max) | 4.10mm |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SMD |
| Series | High Temp |
| Lens Style | Square with Flat Top |
| Package / Case | 2-SMD, Boomerang |
| Mfr | Kingbright |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.3V |
| Features | - |
| Wavelength - Peak | 515nm |
| Lens Color | Colorless |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | AA4040 |
| Lens Size | 4.00mm |