Analog Devices Inc.
Producto No:
AD5664BCPZ-REEL7
Fabricante:
Paquete:
10-LFCSP-WD (3x3)
Lote:
-
Descripción:
IC DAC 16BIT V-OUT 10LFCSP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$18.7815
$18.7815
10
$17.26435
$172.6435
25
$16.54862
$413.7155
100
$14.580695
$1458.0695
250
$13.86506
$3466.265
500
$12.97054
$6485.27
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Number of D/A Converters | 4 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Voltage - Supply, Digital | 2.7V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±6, ±1 (Max) |
| Architecture | String DAC |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | SPI, DSP |
| Settling Time | 7µs |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 10-LFCSP-WD (3x3) |
| Reference Type | External |
| Series | nanoDAC® |
| Package / Case | 10-VFDFN Exposed Pad, CSP |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Number of Bits | 16 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | AD5664 |