Analog Devices Inc.
Producto No:
AD5683RBRMZ
Fabricante:
Paquete:
10-MSOP
Lote:
-
Descripción:
IC DAC 16BIT V-OUT 10MSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$9.6805
$9.6805
10
$8.7419
$87.419
25
$8.3353
$208.3825
100
$7.23748
$723.748
250
$6.9122
$1728.05
500
$6.3023
$3151.15
1000
$5.4891
$5489.1
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Number of D/A Converters | 1 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Voltage - Supply, Digital | 1.8V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±3 (Max), ±1 (Max) |
| Architecture | String DAC |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | SPI |
| Settling Time | 7µs |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 10-MSOP |
| Reference Type | External, Internal |
| Series | nanoDAC+® |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Number of Bits | 16 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | AD5683 |