Analog Devices Inc.
Producto No:
AD5687RBRUZ-RL7
Fabricante:
Paquete:
16-TSSOP
Lote:
-
Descripción:
IC DAC 12BIT V-OUT 16TSSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$8.588
$8.588
10
$7.75865
$77.5865
25
$7.39746
$184.9365
100
$6.423235
$642.3235
250
$6.134568
$1533.642
500
$5.593296
$2796.648
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Number of D/A Converters | 2 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Voltage - Supply, Digital | 1.8V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | ±0.12, ±1 (Max) |
| Architecture | String DAC |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Data Interface | SPI, DSP |
| Settling Time | 7µs |
| Voltage - Supply, Analog | 2.7V ~ 5.5V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Reference Type | External, Internal |
| Series | nanoDAC+® |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Number of Bits | 12 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | AD5687 |