Analog Devices Inc.
Producto No:
AD7403-8BRIZ
Fabricante:
Paquete:
8-SOIC-IC
Lote:
-
Descripción:
IC ISOLATED MODULE 16BIT 8SOIC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Data Interface | Serial |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage Supply Source | Dual Supply |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC-IC |
| Series | iCoupler® |
| Type | Isolated Module |
| Package / Case | 8-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Package | Tube |
| Resolution (Bits) | 16 b |
| Sampling Rate (Per Second) | - |
| Base Product Number | AD7403 |