Analog Devices Inc.
Producto No:
AD7417ARZ
Fabricante:
Paquete:
16-SOIC
Lote:
-
Descripción:
SENSOR DIGITAL -40C-125C 16SOIC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$10.4975
$10.4975
10
$9.4848
$94.848
25
$9.04362
$226.0905
100
$7.8527
$785.27
250
$7.499756
$1874.939
500
$6.837986
$3418.993
1000
$5.955674
$5955.674
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Sensing Temperature - Local | -40°C ~ 125°C |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Test Condition | 25°C (-40°C ~ 125°C) |
| Sensing Temperature - Remote | - |
| Output Type | I²C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Accuracy - Highest (Lowest) | ±2°C (±3°C) |
| Series | - |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Sensor Type | Digital, Local |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Features | Output Switch, Programmable Limit, Shutdown Mode |
| Package | Tube |
| Base Product Number | AD7417 |
| Resolution | 10 b |