Analog Devices Inc.
Producto No:
AD7890AN-2
Fabricante:
Paquete:
24-PDIP
Lote:
-
Descripción:
IC DAS 12BIT 117K 24DIP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Data Interface | SPI |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 24-PDIP |
| Series | - |
| Type | Data Acquisition System (DAS) |
| Package / Case | 24-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Number of Channels | 8 |
| Voltage - Supply | 5V |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Package | Tube |
| Resolution (Bits) | 12 b |
| Sampling Rate (Per Second) | 117k |
| Base Product Number | AD7890 |