Analog Devices Inc.
Producto No:
AD8553ARMZ-R2
Fabricante:
Paquete:
10-MSOP
Lote:
-
Descripción:
IC AMP INST R-R 1KHZ PREC 10MSOP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Slew Rate | - |
| Gain Bandwidth Product | 1 kHz |
| Current - Supply | 1.1mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Input Bias | 400 pA |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 10-MSOP |
| Voltage - Input Offset | 120 µV |
| Series | - |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.8 V |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Number of Circuits | 1 |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Amplifier Type | Instrumentation |
| Current - Output / Channel | 35 mA |
| Base Product Number | AD8553 |