Analog Devices Inc.
Producto No:
ADP1660ACBZ-R7
Fabricante:
Paquete:
12-WLCSP (2.02x1.66)
Lote:
-
Descripción:
IC LED DRVR RGLTR I2C 12WLCSP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$3.2015
$3.2015
10
$2.8785
$28.785
25
$2.72156
$68.039
100
$2.358755
$235.8755
250
$2.23782
$559.455
500
$2.007996
$1003.998
1000
$1.693489
$1693.489
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Applications | - |
| Voltage - Supply (Min) | 2.7V |
| Topology | Step-Up (Boost) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 12-WLCSP (2.02x1.66) |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 2 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 12-WFBGA, WLCSP |
| Voltage - Supply (Max) | 5V |
| Voltage - Output | 4.575V ~ 5.425V |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Frequency | 1.5MHz, 3MHz |
| Dimming | I²C |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel | 750mA (Flash) |
| Base Product Number | ADP1660 |