Analog Devices Inc.
Producto No:
ADP5501ACPZ-RL
Fabricante:
Paquete:
24-LFCSP-VQ (4x4)
Lote:
-
Descripción:
IC LED DRVR WHITE BCKLGT 24LFCSP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.489
$2.489
10
$2.23725
$22.3725
25
$2.1109
$52.7725
100
$1.798445
$179.8445
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Applications | Backlight |
| Voltage - Supply (Min) | 2.7V |
| Topology | Step-Up (Boost) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 24-LFCSP-VQ (4x4) |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 4 |
| Series | - |
| Type | DC DC Regulator |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad, CSP |
| Voltage - Supply (Max) | 5.5V |
| Voltage - Output | - |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Frequency | - |
| Dimming | - |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Current - Output / Channel | - |
| Base Product Number | ADP5501 |