Analog Devices Inc.
Producto No:
ADP7102ARDZ-2.5-R7
Fabricante:
Paquete:
8-SOIC-EP
Lote:
-
Descripción:
IC REG LINEAR 2.5V 300MA 8SOIC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$5.1205
$5.1205
10
$4.59705
$45.9705
25
$4.34568
$108.642
100
$3.76618
$376.618
250
$3.572988
$893.247
500
$3.206041
$1603.0205
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 900 µA |
| Voltage - Input (Max) | 20V |
| PSRR | - |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 300mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Supply (Max) | 1.4 mA |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOIC-EP |
| Series | - |
| Control Features | Enable, Power Good, Under Voltage Lockout |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | ADP7102 |