Analog Devices Inc.
Producto No:
ADT7312WCZ-PT7
Fabricante:
Paquete:
Die
Lote:
-
Descripción:
SENSOR DIGITAL -55C-175C DIE
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Sensing Temperature - Local | -55°C ~ 175°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C |
| Test Condition | -55°C ~ 175°C |
| Sensing Temperature - Remote | - |
| Output Type | SPI |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | Die |
| Accuracy - Highest (Lowest) | ±1°C (±1.5°C) |
| Series | Automotive |
| Package / Case | Die |
| Sensor Type | Digital, Local |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Features | One-Shot, Programmable Limit, Programmable Resolution, Shutdown Mode |
| Package | Strip |
| Base Product Number | ADT7312 |
| Resolution | 16 b |