Analog Devices Inc.
Producto No:
ADXL700WBRWZ
Fabricante:
Paquete:
16-SOIC
Lote:
-
Descripción:
ACCELEROMETER 14.2G SPI 16SOIC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Output Type | SPI |
| Sensitivity (mV/g) | 1333 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Acceleration Range | ±14.2g |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Series | Automotive |
| Type | Digital |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Voltage - Supply | 3.3V ~ 5V |
| Bandwidth | 2kHz |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Features | Selectable Low Pass Filter |
| Package | Tube |
| Axis | X, Y, Z |
| Base Product Number | ADXL700 |