Broadcom Limited
Producto No:
AFBR-TUS500Z
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
CBL FIBER OPTIC POF 500M
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Tensile Strength | - |
| Cladding Diameter | - |
| Cladding Material | Fluorinated Polymer |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Refractive Index - Core | 1.492 |
| Jacket (Insulation) Material | Polyethylene (PE) |
| Core Diameter | - |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | AFBR |
| Refractive Index - Cladding | 1.42 |
| Type | POF |
| Length | 1640.4' (500.0m) |
| Core Material | Polymethyl - Methacrylate Resin |
| Mfr | Broadcom Limited |
| Style | Standard |
| Features | - |
| Jacket Color | Clear |
| Attenuation - Typ | -0.2dB |
| Package | Bulk |
| Numerical Aperture | 0.48 |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.087" (2.21mm) |
| Bend Radius | 30mm |
| Base Product Number | AFBR-TUS500 |