Assmann WSW Components
Producto No:
AK500-OE-12-6F
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CORD 18AWG 1-15P POLRZD - CBL 6'
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | 60°C |
| 1st Connector | NEMA 1-15P, Polarized |
| Voltage Rating | 125V |
| Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 10A |
| 2nd Connector | Cable |
| Shielding | Unshielded |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 18 AWG |
| Series | - |
| Length | 6.00' (1.83m) |
| Approved Countries | United States |
| Mfr | Assmann WSW Components |
| Approval Agency Marking | UL |
| Style | Male Pins (Blades) to Leads |
| Features | - |
| Package | Bag |
| Cord Type | SPT-1 |
| Number of Conductors | 2 |
| Base Product Number | AK500-OE |