IDEC
Producto No:
AL6H-M14P-R
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Ficha de datos:
-
Descripción:
16MM PUSHBUTTON ILLUMINATED
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$23.104
$23.104
5
$20.1229
$100.6145
10
$18.78815
$187.8815
25
$17.19652
$429.913
50
$16.06735
$803.3675
100
$15.040685
$1504.0685
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Illumination Type, Color | LED, Red |
| Operating Temperature | -25°C ~ 55°C |
| Actuator Marking | No Marking |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Oil and Water Resistant |
| Termination Style | Solder, Quick Connect - 0.110" (2.8mm) |
| Actuator Type | Rectangular, Button |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 16.20mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 1A (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | 24 VAC/DC |
| Series | A6 |
| Type | Standard, Illuminated |
| Voltage Rating - DC | 24 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Voltage Rating - AC | 120 V |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Mfr | IDEC |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | AL6H |
| Color - Actuator/Cap | Red |