Amphenol NEXUS Technologies
Producto No:
AP-145/3-3
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN PLUG FMALE 5P GOLD SLDR CUP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$25.0325
$25.0325
10
$21.9165
$219.165
25
$20.96992
$524.248
50
$20.29352
$1014.676
100
$19.61693
$1961.693
250
$18.534652
$4633.663
500
$17.993494
$8996.747
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Cable Opening | - |
| Backshell Material, Plating | Aluminum, Anodized |
| Insert Material | Diallyl Phthalate (DAP) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 60V |
| Shell Size, MIL | - |
| Current Rating (Amps) | 0.5A |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | - |
| Shell Size - Insert | - |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | Amphenol NEXUS Technologies |
| Features | - |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Plastic |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Applications | Audio, Military, Video |
| Number of Positions | 5 |
| Color | Black |
| Termination | Solder Cup |
| Shielding | - |
| Orientation | Keyed |
| Fastening Type | Bayonet Lock |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Mounting Feature | - |
| Series | MIL-DTL-55116, AP |
| Shell Material | Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled and Stainless Steel |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | AP-145 |