Kingbright
Producto No:
APBDA3020QBDCGKC-GX
Fabricante:
Paquete:
3-SMD
Lote:
-
Descripción:
LED BLUE/GREEN CLEAR 3SMD R/A
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.684
$0.684
10
$0.44745
$4.4745
100
$0.29621
$29.621
1000
$0.228665
$228.665
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Wavelength - Dominant | 465nm Blue, 570nm Green |
| Configuration | Common Anode |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 15° |
| Color | Blue, Green |
| Current - Test | 20mA Blue, 20mA Green |
| Millicandela Rating | 300mcd Blue, 300mcd Green |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Size / Dimension | 3.00mm L x 2.80mm W |
| Height (Max) | 2.00mm |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 3-SMD |
| Series | - |
| Lens Style | Round with Domed Top |
| Package / Case | 3-SMD, No Lead |
| Mfr | Kingbright |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.3V Blue, 2.1V Green |
| Features | - |
| Wavelength - Peak | 460nm Blue, 574nm Green |
| Lens Color | Colorless |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | APBDA3020 |
| Lens Size | 1.90mm Dia |