Panasonic Electric Works
Producto No:
APF30260
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 60V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$13.167
$13.167
10
$11.70305
$117.0305
25
$11.11766
$277.9415
50
$10.53265
$526.6325
100
$9.94745
$994.745
250
$9.069726
$2267.4315
500
$8.484564
$4242.282
1000
$8.045721
$8045.721
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Switching Voltage | 250VAC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 6 A |
| Coil Current | 2.9 mA |
| Coil Resistance | 20.57 kOhms |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 3 VDC |
| Seal Rating | - |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | APF |
| Operate Time | 8 ms |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Coil Voltage | 60VDC |
| Mfr | Panasonic Electric Works |
| Must Operate Voltage | 42 VDC |
| Release Time | 4 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Tube |
| Base Product Number | APF302 |