Kingbright
Producto No:
APT3216CGCK
Fabricante:
Paquete:
Chip LED
Lote:
-
Descripción:
LED GREEN CLEAR CHIP SMD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.342
$0.342
10
$0.27265
$2.7265
100
$0.12255
$12.255
500
$0.110656
$55.328
1000
$0.090896
$90.896
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Wavelength - Dominant | 570nm |
| Configuration | Standard |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 120° |
| Color | Green |
| Current - Test | 20mA |
| Millicandela Rating | 50mcd |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 3.20mm L x 1.60mm W |
| Height (Max) | 0.75mm |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | Chip LED |
| Series | - |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Mfr | Kingbright |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.1V |
| Features | - |
| Wavelength - Peak | 574nm |
| Lens Color | Colorless |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | APT3216 |
| Lens Size | 2.00mm x 1.60mm |