Kingbright
Producto No:
APTF1616SEJ3ZGGVBDC
Fabricante:
Paquete:
4-SMD
Lote:
-
Descripción:
LED RGB CLEAR 4SMD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.3205
$1.3205
10
$0.83505
$8.3505
100
$0.617785
$61.7785
500
$0.567701
$283.8505
1000
$0.467524
$467.524
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Wavelength - Dominant | 625nm Red, 525nm Green, 470nm Blue |
| Configuration | Common Cathode |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 120° |
| Color | Red, Green, Blue (RGB) |
| Current - Test | 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue |
| Millicandela Rating | 360mcd Red, 750mcd Green, 140mcd Blue |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 1.60mm L x 1.60mm W |
| Height (Max) | 0.90mm |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 4-SMD |
| Series | - |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Package / Case | 0606 (1616 Metric) |
| Mfr | Kingbright |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.2V Red, 3.2V Green, 3.3V Blue |
| Features | - |
| Wavelength - Peak | 640nm Red, 520nm Green, 465nm Blue |
| Lens Color | Colorless |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | APTF1616 |
| Lens Size | 1.20mm x 1.60mm |