ams-OSRAM USA INC.
Producto No:
AS1363-BSTT-AD
Fabricante:
Paquete:
SOT-23-6
Lote:
-
Descripción:
IC REG LIN POS ADJ 500MA SOT23-6
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 150 µA |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| PSRR | 70dB ~ 60dB (10KHz ~ 100kHz) |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 500mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Supply (Max) | 200 µA |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | 5.3V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Series | - |
| Control Features | Enable, Power Good |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | ams-OSRAM USA INC. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.2V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.32V @ 500mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |