Microchip Technology
Producto No:
ATSAMB11-ZR210CA
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 39SMD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Transmitting | 3.2mA |
| Serial Interfaces | I²C, SPI, UART |
| Product Status | Obsolete |
| RF Family/Standard | Bluetooth |
| GPIO | 23 |
| Power - Output | 3dBm |
| Series | - |
| Type | TxRx + MCU |
| Sensitivity | -95dBm |
| Memory Size | 256kB Flash, 128kB ROM, 128kB RAM |
| Package / Case | 39-SMD Module |
| Current - Receiving | 5mA |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 4.3V |
| Modulation | - |
| Mfr | Microchip Technology |
| Data Rate (Max) | - |
| Frequency | 2.4GHz |
| Package | Box |
| Protocol | Bluetooth v4.1 |
| Base Product Number | ATSAMB11 |