EPCOS - TDK Electronics
Producto No:
B66453P0000X187
Fabricante:
Paquete:
I 18 x 2 x 10
Lote:
-
Descripción:
FERRITE CORE I 2.9UH N87
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Inductance Factor (Al) | 2.9 µH |
| Effective Area (Ae) mm² | 39.5 |
| Tolerance | ±25% |
| Material | N87 |
| Core Type | I |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | I 18 x 2 x 10 |
| Effective Length (le) mm | 20.3 |
| Series | - |
| Effective Permeability (µe) | 1180 |
| Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ | 802 |
| Length | 0.709" (18.00mm) |
| Gap | Ungapped |
| Mfr | EPCOS - TDK Electronics |
| Height | 0.079" (2.00mm) |
| Package | Box |
| Initial Permeability (µi) | 2200 |
| Finish | Uncoated |
| Width | 0.394" (10.00mm) |
| Minimum Core Cross Section (Amin) mm² | 38.9 |
| Diameter | - |
| Core Factor (ΣI/A) mm⁻¹ | 0.51 |